2011. december 29., csütörtök
2011. december 20., kedd
2011. december 18., vasárnap
2011. december 11., vasárnap
A lecke feladva
Ma végignéztem az utóbbi 3 napban a madáretetőnél felszerelt fotócsapda videó felvételeit és eddig széncinkék, kékcinkék, barátcinegék, erdei pinty, szajkó, csúszka, és verebek látogatták meg az etetőt (nem számolva a két piszut). Remélem, hogy szép sorjában mindeniket sikerül majd lencsevégre kapnom.
Széncinke (Parus major)
2011. december 10., szombat
2011. december 9., péntek
Megjött a tél. Egyik napról a másikra a nyakunkba szakadt egy harminc centis hótakaró. De ennél jobb nem is történhetett volna, már már azt kezdtem hinni, hogy nem csak a madarak költöznek el hanem sok más állat is velük megy, ugyanis hetek óta nehezünkre esik felismerni a nyomokat a száraz és fagyott talajon. De, ahogy megérkezett a hó megnyugodtam, nem mentek sehova!
A Madarasi Hargita felhőbe burkolózva, a Fertő-nyeregből. |
Egy magányos farkas léptei a friss hóban. |
Még nem merültek téli álomba teljesen. |
2011. december 1., csütörtök
2011. november 27., vasárnap
2011. november 19., szombat
Az erdő lassan téli álmába merült, a levelei lehulltak és egységes szőnyegként terül szét maga alá rejtve az ismert utakat, ösvényeket, szinte felismerhetetlen a táj. Nem is találjuk a csapásokat ahol pár héttel ezelőtt szinte nyüzsgött az élet, keresztül kasul szötték az erdőt, ennek ellenére egy váratlan és meglepő erdőlakóba botlottunk amint a vastag avarban a világ összes türelmével keresgélte a mindennapit, egy szalonka, egy erdei szalonka, amit eddig csak a vadászmesékből ismertem.
Erdei szalonka (Scolopax rusticola)
2011. november 14., hétfő
Kalaszló
Az Ojtoz völgye az egyik legszebbnek számít nálam, meredek lejtők, sok apró vizesés, rengeteg vadcsapás, aminek külön örvendek mivel itten szereltem fel a fotócsapdáimat. Annyiban könnyű a dolgom, hogy sok lehetőségük nincsen az állatoknak a mozgásban, egyazon ösvényt használ a medve, farkas, híúz, őz, szarvas, disznó így hát itt akármi is lencsevégre kerülhet. (ezekről majd később)
Az Ojtoz völgye az egyik legszebbnek számít nálam, meredek lejtők, sok apró vizesés, rengeteg vadcsapás, aminek külön örvendek mivel itten szereltem fel a fotócsapdáimat. Annyiban könnyű a dolgom, hogy sok lehetőségük nincsen az állatoknak a mozgásban, egyazon ösvényt használ a medve, farkas, híúz, őz, szarvas, disznó így hát itt akármi is lencsevégre kerülhet. (ezekről majd később)
2011. október 28., péntek
A torjai Begyenkő völgyében nagyon sikeres napunk volt, újabb türelmes urálira bukkantunk, melyet nem nagyon zavart a fényképezőgép kattogása, jól elvolt az egérlesőjén. Aztán az erdőszélén egy keresztes viperába botlottunk. A reggeli hidegben még elég kába volt szegény de így is elég agressziv, "slow motion-ban" támadta a kezem, de végül ő vesztett, de megúszta egy kis gyámbászással.
Uráli bagoly (Strix uralensis) |
Keresztes vipera (Vipera berus) |
2011. október 27., csütörtök
2011. október 26., szerda
Mésztufa kúp |
A földrajzos évek jutottak eszembe és hamar rájöttem, hogy mi is ez, forrásmészkő vagy mésztufa vagy travertinó. A képződmény elég érdekesen alakult ki, egy völgy falára rakta le a mésztartalmát egy eléggé bővizű ásványvízforrás ami a közelben ered, és ami a legfinomabb amit valaha kóstoltam. A kúp méretéből ítélve nem éppen mai képződmény, több száz esetleg ezer éves is lehet.
Porcelán |
Sztázis |
Pillérek |
2011. október 25., kedd
2011. október 11., kedd
Reggel korán indultunk, hideg volt és ködös de a Hatod tető így a legszebb, nem lehetett kihagyni, hogy meg ne álljak fotózni.
Az erdő sötét volt és hideg, kihaltnak tünt habár biztos hogy ott voltak a kiváncsi szemek valahol de nem bújtak elő a rejtekből. Nem is csoda a Kakukkhegy lábánál 10 centis hó és csonthideg fogadott.
2011. október 10., hétfő
Holnaptól újra terep, heti négy nap az erdőben, a kamerák előkészítve, elemek feltőltve már csak a medvék, híúzok, farkasok hiányoznak, de itt van a bökkenő is hisz a kamerákat nem éppen kedvelik. Szerencsére az idő is kedvez, elmúltak a nagymelegek és egyre közelebb a tél, az állatok meg egyre aktívabban keresik a táplálékot, hogy még a hó előtt felszedjék magukra a tél átvészeléséhez szükséges zsirréteget. Az idei év jó volt számukra, gyümölcs termett bőven makk is akad elég gyakran plusz még az erdők szélére vetett termőföldek is biztosítottak némi eleséget, igy hát jöhet a tél...
2011. október 3., hétfő
Szemtől szemben
Egy probléma medve esetéhez riasztottak Bardocra ahol a naplemente biztosította a fényt, hogy a ködben eltűnő templomtornyokat lefotózhassam, egyéb dolgom amúgy sem akadt, hisz a medve elkerülte aznap a helységet.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)